JANA BŘÍZOVÁ

Vím, jaké to je, žít s bolestí

Od svých třinácti let se potýkám s bolestí pohybového aparátu. Mou výškou vždy trpěla záda a mé klouby zase sportem. Sama jsem po operaci plotýnky, z volejbalu mám artrózu v koleni a také mám odoperovaný palcový kloub. Věřte mi - nejsem paní dokonalá, kterou nikdy nic nebolí. Znám ale cesty, jak žít plnohodnotně, i se zdravotními omezeními. 

Tím, že mám sama zkušenost se zdravotními problémy pohybového aparátu, dokáži být ke svým klientům hluboce empatická a mám pro ně velké porozumění. Vím, jak může bolest člověka nepříjemně ovlivňovat a jak mu může bránit v tom, aby žil život takový, jaký si přeje. Ke své práci ale od klientů potřebuji, aby měli chuť něco změnit a aby byli ochotni přijmout zodpovědnost za své zdraví.

Moc ráda vám budu laskavým průvodcem a zkušeným rádcem na vaší cestě k životu bez bolesti. Je to jako cesta na vysokou horu. Ukáži vám kudy jít, ponesu vám batoh a rozdělám oheň - jít ale musíte po svých nohou (i když vás třeba trochu bolí). Moje cesta k fyzioterapii

Moje maminka měla problémy se zády a tak jsem s ní pravidelně jezdila k fyzioterapeutce Mojžíšové. Tam jsem poprvé pochopila, co to fyzioterapie opravdu je. Na základní škole jsem se proto rozhodla, že se stanu fyzioterapeutkou. Učitelé mě odrazovali, že je na tento obor velký přetlak a že se tam zřejmě nedostanu. Já si ale řekla, že to dokážu. Možná se už tehdy projevila moje bojovnost, protože jsem se na školu nakonec dostala a nikdy jsem neměla pocit, že by to bylo špatné rozhodnutí. Na své práci mám ráda výsledek - to, že dokážu druhému člověku skutečně pomoc a ulevit od bolesti. 

V oboru pracuji od svých devatenácti let, nejprve na lůžkovém rehabilitačním oddělení v nemocnici a poté na ambulantní rehabilitaci v Žatci. Vyučovala jsem také zdravotní tělocvik a působila jako fyzioterapeut v Domově pro seniory. 

Od roku 2003 jsem se fyzioterapii věnovala jako OSVČ. V roce 2020 jsem se svým mužem založila firmu Fyzio & relax s.r.o. V roce 2022 jsem se rozhodla odejít ze sektoru zdravotní péče hrazené z veřejného zdravotního pojištění a postavit se na vlastní nohy. 

V současné době spolupracuji s centrem Prevence 2000 , kde působím několik hodin týdně jako lymfoterapeut.

Vzdělání, kurzy, školení a semináře

Mám bakalářské vzdělání na UJEP. Za 30 let praxe jsem pomohla stovkám spokojených klientů od bolesti. Absolvovala jsem také nespočet kurzů, seminářů a konferencí.

Mé pojetí fyzioterapie (pracovně a také lidsky) velmi ovlivnil PhDr. Pavel Švejcar. Při své práci prolínám všechny techniky, směry a dovednosti, které mám. Nejsem tedy terapeut jedné metody. Kromě terapeutické práce se věnuji i masážím. Neustále se vzdělávám a sleduji nové směry ve fyzioterapii. 


SEZNAM ABSOLVOVANÝCH KURZŮ

2000 - Kurz diagnostiky a terapie postizometrické relaxace, měkkých a mobilizačních technik páteře a periferních kloubů 
2001 - Tematický kurz v mobilizaci žeber metodou Mojžíšové , Metoda McKenzie
2006 – Reflexní zónová terapie na noze Škola H. Marquardt Německo 
2007 – Aplikovaná kineziologie,cvičení na míčích a labilních plochách, Manuální terapie podle Mojžíšové, Kurz Bazální stimulace
2008 – Míčková facilitace, nespecifická mobilizace
2009 – Léčba idiopatické skoliózy metodou aktivní segmentální centrace I. 
2010 – Kinezio-taping 
2011 – Masáž horkými kameny
2012 – Léčba idiopatické skoliózy metodou aktivní segmentální centrace II.
- baňkování, moxování
2014 – Havajská masáž 
2015 – Koncept Proprioceptivní neuromuskulární facilitace ( PNF ) 
2016 – Využití Jógy a cchi kung v rehabilitaci, Bambusová masáž, Antistresová masáž hlavy 
2019-2020 - Spirální stabilizace - SM systém MUDr. Smíška
2022 - Kraniosakrální terapie, workshop čakry
2023 - Instruktor Nordic Walking

ÚČAST NA SEMINÁŘÍCH A ŠKOLENÍCH

2001 – školení pro magnetoterapii a neinvazivní laseroterapii
2002 – Kongres klinické neurologie - školení fyzikální terapie
2004 – Ústecký krajský seminář - téma pánevní dno, vztahy a souvislosti
2005 – II. Mezinárodní konference fyzioterapeutů ČR Brno, Ústecký krajský seminář - téma problematika kolenního kloubu
2006 – Ústecký krajský seminář - téma funkční stabilizace páteře a vertebrogenní onemocnění; školení v užívání elektroterapeutického přístroje REBOX-Physio
2009 – Diagnostika a kinezioterapie u idiopatické skoliózy, Klinický seminář s Bc. Clarou-Marii Hermachovou
2010 – Konference Fyzioterapie a Ergoterapie - metody a trendy
2011 – Ústecká rehabilitační konference - téma posturální poruchy a rehabilitace dětí a dospívajících
2012 – Ústecká rehabilitační konference, téma problematika cervikobrachiální oblasti
2013 – Ústecká rehabilitační konference - téma kondiční a dechová rehabilitace, sport a rehabilitacePřála bych si, aby se lidé nesoudili, aby tolerovali jeden druhého a vzájemně se chápali - tam, kde je srdce, je i méně strasti.

Jana Břízová

O lásce k tvoření

Tvoření je moje osobní cesta k harmonii. Když tvořím, relaxuji a prožívám přítomnost tady a teď. Když vytvořím něco osobního, krásného, s příběhem a ručně vyrobeného, moje srdce i duše plesá - je to čistá radost. 

Při tvorbě zažívám nejen potěšení, že něco nového vzniká, ale i svobodu v tom, že můžu věci vytvořit podle svého. Tvoření je tu pro mě, pro mou radost. A pokud svým tvořením udělám radost ještě někomu druhému, je to radost dvojitá. 

Relaxační meditace

jana břízová

Stáhnětě si do mobilu poklidnou relaxační meditaci

zrelaxujte své tělo a mysl

Krátká meditace, kterou si můžete pustit ke zrelaxování po dlouhém dni nebo také během dne - jako svou osobní odpočinkovou pauzu mezi dvěma náročnými aktivitami.

Stáhnětě si do mobilu poklidnou relaxační meditaci

zrelaxujte své tělo a mysl po dlouhém dnu

Potkejme se

Chcete se se mnou potkat a začít řešit svůj zdravotní problém? Nebo máte cokoliv jiného na srdci? Napište mi nebo zavolejte a domluvme si schůzku. 

© 2022 web s láskou od lucie s.  |  GDPR  |  obchodní podmínky  |  site credit

Fyzioterapie a masáže pro život bez bolesti, tvoření a workshopy pro život v harmonii. 

spojme se

HoME

o mně

blog

kontakt

fyzioterapie

NORDIC WALKING

tvoření

workshopy