Stát se členem Českomoravské federace Nordic Walking a jejím instruktorem je pro mě velká čest a radost. Všechno má svůj čas. Jsem vděčná, že prostor na tento sport v mém životě nastal a já se, jako lektor Nordic Walking, mohu se svými nabytými dovednostmi věnovat vám.

Chodíte s holemi rádi? Chodíte TREKKING nebo NORDIC WALKING? A víte, že je v tom velký rozdíl? V následujících řádcích vám povím jaký a dozvíte se základní informace o této skvělé, zdraví prospěšné pohybové aktivitě. Seznámím vás s možnostmi jak se jí naučit a využít v praxi.


Nordic Walking

SEVERSKÁ CHŮZE

Co je severská chůze Nordic Walking?

Nordic Walking (NW) pochází z Finska a je to chůze se speciálními holemi, která je určena pro každého, kdo chce kondičně sportovat a při tom využít zdravotní potenciál této techniky. NW může provozovat kdokoli bez omezení věku, pohlaví a fyzické kondice, Hlavní zásadou je zvládnutí základní techniky, které je podmínkou její efektivity. Pravidelnost pak poměrně snadno přináší rychlý vzestup kondice, posílení svalů a zlepšení držení těla. NW se přizpůsobí vašim potřebám, je pro profíka a zrovna tak i pro rekreační sportovce, kteří se chtějí hýbat na čerstvém vzduchu. S NW se z obyčejné chůze stane přirozené komplexní cvičení, tělo se tvaruje a kila jdou dolů. Navíc, objevíte spoustu míst a cest….

Individuální lekce a lekce pro dvojice  >

skupinové lekce >

desetitýdenní program >

Trekking nebo Nordic Walking? 

TREKKING JE TURISTICKÁ CHŮZE. Trekkingové hole jsou masivnější, mají modelované madlo a obyčejné poutko. Hole se používáme zejména s cílem opory a k udržení rovnováhy. Trekking patří do těžkých svažitých terénů, na horskou a vysokohorskou turistiku. Velmi vhodný je také pro osoby s poruchou rovnováhy nebo se zdravotními problémy. Při trekkingu svíráme trvale pevně madla holí, ruka se pohybuje hlavně v lokti, hůl stavíme kolmo k terénu, získáváme stabilitu a oporu v náročných terénech, často i se zátěží na zádech. Překonáváme delší vzdálenosti delší dobu, 20 – 30 km nejsou žádnou výjimkou. Chůze bývá často rozvážnější a relativně pomalá. Naším cílem je získat pocit bezpečného pohybu v náročném prostředí a oporu pro tělo, popř. si pomoci silou do kopce a ochránit se z kopce. Horní část těla bývá strnulá, s důrazem na práci rukou. Zádové svalstvo a svalstvo vytvářející korzet kolem páteře se do pohybu zapojuje jen minimálně. 

NORDIC WALKING JE KARDIOFITNESS CHŮZE spojená s pohybem v přírodě. Nordic walkingové hole jsou lehké, místo poutka mají rukavičku a příliš je nesvíráme. Hole používáme aktivním odrazem šikmo vzad přes paži a zádové svaly. NW patři do příjemných rovinatých, mírně zvlněných terénů, Můžeme tuto aktivitu přirovnat k pohybu na běžkách v zimě. Chodíme kratší dobu na kratší vzdálenosti, ale o to svižněji a v režimu spalování tuků. Horní část těla mírně rotuje a s každým krokem dosahujeme spirální stabilizace páteře, protahuje se prsní svalstvo a ochablé zádové svalstvo se posiluje. Walking holemi a správnou technikou se vám otevřou nové možnosti. Uvidíte, že je to jiný pohyb, než chůze s trekovkami nebo prostá chůze. Oproti jiným oblíbeným sportům zapojíte až 90% svalstva, uvolníte oblast celé krční páteře, napřímíte páteř, otevřete hrudník, odlehčíte kloubům, zpevníte svalový korzet a spálíte více kalorií, než při běžné chůzi. Když přidáte pravidelnost, tak výrazně zvýšíte svou kondici.
V čem se tedy tak zásadně liší TREKKING od NORDIC WALKINGU? Obě aktivity jsou v přírodě, ulevují kloubům, čistí hlavu….. Od pasu dolů se tělesná aktivita téměř neliší. Hlavní rozdíl při Nordic Walkingu nastává v zapojení horní části těla!

Základní technika

Je jisté, že chybná technika Nordic Walking může mít negativní vliv na pohybový aparát. Zejména pak v rámci přetížení určitých partií. Například ramenního pletence, krční páteře, kolenních kloubů nebo hrudní a bederní páteře. Je proto důležité dobře zvládnout optimální techniku nejlépe pod vedením instruktora, který je dostatečně zkušený, aby odhalil, opravil chyby a vedl vás správným metodickým postupem. Pak vám NW přinese radost a účinek s využitím celého potenciálu. NW můžeme provozovat v režimu rekreačním, jako součást zdravého životního stylu, dále v režimu rehabilitačním, jako prostředek k rekonvalescenci po operaci. V režimu kondičním, kdy zaměříme svou tréninkovou snahu na spalování a s ním spojené hubnutí nebo sportovním, který je určen především pro osoby fyzicky zdatné, například aktivní sportovce. Můžeme tak docílit kondice, zlepšení pohyblivosti kloubů, zlepšení koordinace, hubnutí a v neposlední řadě i psychické pohody.


Nordic Walking je….

  • zábavnou, efektivní a finančně dostupnou pohybovou aktivitou
  • jedinečnou pohybovou aktivitou možnou vykonávat po celý rok
  • vhodnou pohybovou aktivitou pro všechny věkové a výkonnostní skupiny, od zdatných sportovců až po rekonvalescenty
  • individuální i skupinovou pohybovou aktivitou
  • kondiční aktivitou provozovanou venku na čerstvém vzduchu v přírodě 
  • zdraví prospěšnou pohybovou aktivitou a jedinečným prostředkem ke snižování nadváhy, zvyšování fyzické kondice, zlepšení držení těla, úlevě bolestí zad
  • nepoměrně efektivnější a příjemnější pohybovou aktivitou než je běžná chůze
  • pohybovou aktivitou, během které je zapojeno až 90 % svalů celého těla
  • pohybovou aktivitou, která pozitivně ovlivňuje psychiku člověka, umožňuje lepší zvládnutí stresu, uvolňuje psychické napětí a odpoutává od starostí každodenního života

je to pro vás?

LEKCE

Nordic Walking

V ceně je zapůjčení kvalitních holí zn. FIZAN s možností zakoupení.

V případě zájmu o individuální, skupinovou lekci nebo program mě kontaktujte jsem vám k dispozici i v rámci jakýchkoli dotazů.

o NORDIC WALKING LEKCÍCH

Pokud se přihlásíte na lekci Nordic Walking s instruktorem je třeba znát následující. V první řadě informujte svého instruktora o vašem zdravotním stavu, je to velice důležité pro bezproblémový a bezpečný průběh vaší lekce. Sdělte zda se s ničím léčíte, jste po operaci, po úrazu, nebo zda máte nějaké momentální bolesti a potíže. Vše je důležité!

Vezměte si kvalitní odpružené sportovní boty, vrstvené funkční oblečení a nejlépe ledvinku na láhev s pitím a tyčinku. To je vše.

Na začátku každé lekce Nordic Walking proběhne krátká teoretická část, po které bude následovat rozcvička a samotný praktický nácvik techniky s holemi. Z počátku volím klidnější tempo s důrazem na technické provedení a odstraňování případných chyb. Během lekce vyzkoušíte chůzi po rovině, techniku do kopce i z kopce. Budete se pohybovat v terénu i po asfaltu, aby jste si natrénovali různé povrchy. Tempo budeme měnit a prokládat přestávkami, posilovacími cviky s holemi vše podle vašeho tempa a kondice. Nemějte obavu, že budete cítit nepohodlí, jsem tu pro vás a pro vaše potřeby. Cílem mé lekce je spokojenost klienta. Na závěr proběhne lehký strečink a zhodnocení.

Délka lekce je individuální od 30 min tréninku po vycházky v délce 1-4 hod.

Cena individuální lekce je 500,- za 60 min.

Cena lekce pro dvojici je 400,- za 60 min. za os. 

Cena skupinové lekce od 150,- do 600,- podle časového rozsahu a místa, 3 - 6 osob. 

Program na deset týdnů s výukou 1x týdně (úvod 1x 60 min + 2x 30 min + 3x 45 min + 4x 60 min)
Cena 3900,- termíny vždy duben - červen, září - listopad 

Těším se na Nordic Walking s Vámi :)

Otázky o Nordic Walking

Pokud máte další otázky o severské chůzi Nordic Walking neváhejte mě kontaktovat. Ráda vám na veškeré vaše otázky odpovím.

© 2022 web s láskou od lucie s.  |  GDPR  |  obchodní podmínky  |  site credit

Fyzioterapie a masáže pro život bez bolesti, tvoření a workshopy pro život v harmonii. 

spojme se

HoME

o mně

blog

kontakt

fyzioterapie

NORDIC WALKING

tvoření

workshopy